Dubai (Ras Al-Khaimah) Offshore Şirketi

Dubai Offshore Şirketi’nin Yasal Statüsü nedir?

Dubai Ras Al-Khaimah Uluslararası Şirketi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin 8-1984 Numaralı Federal Yasa ve 1988 Ticari Şirketler Kanunu ile düzenlenmekte olan şirket türüdür. Bu yasa 7 tür farklı şirket faaliyet alanında Uluslararası Şirket kurulabilmesine olanak vermektedir. Federal Kanunlar Hissedarların kim olabileceği, Direktör vasıflarının neler olması gerektiği, minimum sermaye tutarının ne olması gerektiğini ve kuruluş sırasında istenecek evrakların neler olacağını düzenler.

Sizlerin ticari ihtiyaçlarınıza göre 7 farklı kategoride şirket kurulabilmesi mümkündür. Federal kanuna göre bu kategoriler: Genel Ortaklık Şirketi, Komandit Ortaklık, Ortak Girişim Şirketi, Halka Açık Hisseleriyle Mahdut Mesuliyetli Şirket, Özel Mahdut Mesuliyetli Şirket, Sınırlı Sorumlu Şirket, Pay Ortaklı Şirket. Yatırımcılar tarafından en sık tercih edilen şirket türü Sınırlı Sorumlu Şirket türüdür.

Dubai Offshore Şirketi’nin Faaliyet alanları nelerdir?

Şirket adının uzantısı Limited yada LTD olmalıdır. Bu şirketin sermayesi ile sınırlı sorumlu (limited) olduğunu gösterir. Bankacılık, Sigorta ve Reasürans hizmetleri şirket faaliyetlerinden birisi yada şirketin adının bir parçası olamaz.

Dubai Offshore Şirketi’nin Yönetim Kurulu ve Hissedar yapısı nedir?

Şirket hissedar sayısı asgari bir’dir. Şirket hissedar sayısı üzerinde azami bir sınır bulunmamaktadır. Kurulan şirket %100 yabancı hissedardan oluşabilir. Tüzel kişiliğe haiz şirketler de Dubai RAK IC şirketinde hissedar olabilir. Dubai Offshore şirketi her sene bir genel kurul yapmalı ve yaptığı tüm toplantıların kaydını tutmalıdır.

Dubai Offshore Şirketi mutlaka yerel bir temsilci bulundurmalıdır. Yerel temsilci lisans sahibi yerel bir işletme olmalıdır.

Dubai Offshore Şirketi’nin en az 1 direktörü bulunmalıdır. Tüzel kişiliğe sahip şirketler de direktör olabilmektedir. Kayıtlı direktörlerin listesi şirket adresi (yada temsilci adresi)’nde muhafaza edilmelidir. Direktörlerin kimlik bilgileri halka açık değildir.

Şirket Olağan ve Olağanüstü Toplantıları’nın Dubai’de yapılmasına gerek yoktur.

Şirketin hesaplarını düzenli bir şekilde denetime hazır bir şekilde tutması Şirket yöneticilerinin sorumluluğundadır.

Dubai Offshore Şirketi’nin vergi avantajları nelerdir?

Dubai Offshore Şirketi’nin herhangi bir vergi yükümlülüğü yoktur. Kurumlar Vergisi, Değer Artış Vergisi, Gelir Vergisi, Katma Değer Vergisi ve benzeri vergilerden muaftır.

 

Dubai Offshore Şirketi’nin maliyeti nedir?

Kurulan şirketin Dubai’de temsilci bir adrese ihtiyacı vardır. Ayrıca şirketler kanunu çerçevesinde gereken mesuliyetlerini yerine getirmesi için yerel bir temsilci ile çalışılması gerekmektedir.

Dubai’de ortalama şirket kuruluş maliyeti 3,000$-4,000$’dır. Ayrıca yıllık olarak gerekli yasal işlemlerin takibi için yerel bir şirketten hizmet alınması gerekemektedir. Bu hizmetin de yıllık maliyeti ortalama 2,000$-3,000$’dır.

 

 

error: Bu site\'deki bilgileri kopyalamadan önce bizimle temasa geçin: info@sirketoffshore.com